Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shpëtohet qeni i cili kishte ngecur në akull për katër ditë

Një qen është shpëtuar nga lumi i Detroit pasi kishte ngecur në akull për katër ditë.

Pasi u quajt Alfonso, qeni është adoptuar nga Jude Mead, një punëtor në J&J Marine, një kompani detare ndërtimi në Windsor, Ontario, i cili ndihmoi në marrjen e qenit nga të ftohtit në shkurt.

Strehimorja e kafshëve të premten ka thënë se shumë kanë shprehur interesim për ta adoptuar qenin, por pas shumë aplikacioneve, ai që e ka shpëtuar qenin ishte personi i duhur që duhej ta merrte.

“Sot qeni është vënë në duart e personit që e ka shpëtuar atë. Ai që kaloi gjithë ato vështirësi, tashmë do të jetojë i lumtur përgjithmonë me pronarin e tij”, ka thënë strehimorja.

Postime të ngjashme

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

Kongresmeni amerikan harron që ka kamerën e ndezur – tregon se nuk kishte pantallona gjatë një takimi virtual

Dafina Vidishiqi

Të jetuarit sipas mënyrës Zen – 5 gjëra që duhet të dini

Lea Muslija

16 shtetet që kanë nisur të përdorin pasaportën COVID për të udhëtuar në BE

Lea Muslija

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...