Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shpëtoi shumë jetë por nuk arriti të shpëtojë veten, covid i mer jetën shoferit të ndihmës së shpejtë

Prilep, 5 prill – Zhurnal.mk – Shoferi i ndihmës së shpejtë nga Prilepi, Goce Ilieski, 42 vjeçar, për të cilin e tërë Maqedonia mbledhte donacione për mjekim, ka humbur betejën me korona virusin, informon Zhurnal.

Edhe përskaj dëshirës të të gjithëve që Ilieski përsëri të ngrihet në këmbë dhe të shpëtojë jetë, dje ai iku për në amshim.

Ai u infektua në vend të punës duke shpëtuar jetë. NGa Covid 19 gjithashtu vdiq edhe e ëma e tij dhe shumë familjarë të tjerë.

Në gjendje të rëndë shëndetësore ai mjekohej në një klinikë private, ndërsa për shpenzimet shumë të larta të spitalit, familjarët detyroheshin të mbledhnin donacione.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...