Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëri, 12 viktima, 1152 raste të reja, 40 të shëruar

Në Shqipëri sërish numër i lartë infektimesh dhe i viktimave nga Covid 19 në 24 orët e fundit. Nga 3994 testime të bëra  kanë rezultuar pozitivë 1152 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë shëruar 740 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 55,983 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 512 pacientë, 30 në terapi intensive nga të cilët 17 pacientë janë të intubuar. Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 12 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19.

Covid 19 në Kosovë, 4 viktima, 290 raste të reja, 336 të shëruar

Ndërkohë në Kosovë në 24 orët e fundit  janë shënuar 4 viktima, 290 raste të reja dhe  janë shëruar edhe 336 pacientë.

Postime të ngjashme

Njoftohet data e fillimit të shkollave; Ministrja Evis Kushi tregon programin e nxënësve dhe mësuesve

D V

Rama publikon pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë: Gati për të pritur vizitorët

D V

Ambasadorja Kim shkon në Vuno, ia shtron me uzo me banorët e fshatit

D V

Policia kontrolle gjatë natës në rrugët e vendit, pezullohen 10 leje drejtimi dhe vendosen dhjetëra gjoba

D V

Shuhen flakët në disa zona në Gjirokastër, policia identifikon dy nga autorët të dyshuar për vënien e zjarrit

D V

Situatë e rëndë në Vlorë, zjarret i afrohen banesave në Dukat të ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...