Agjencia Zhurnal.mk

Shqipëri, 123 raste të reja me COVID-19 dhe 5 humbje jete në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 123 raste të reja me Covid-19 dhe 5 humbje jete.

Situata epidemiologjike në Shqipëri paraqitet me rritje te numrit të të prekurve nga Covid 19 dhe me shtrime të reja në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 474 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 123 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...