Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëri, 16 viktima dhe 545 raste të reja me Covid-19

Zhurnal Ads

Në Shqipëri janë regjistruar 545 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 16 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend është rritur në 36.790 dhe numri i të vdekurve në 787, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 397 qytetarë, duke e rritur në 18.152 numrin e të shëruarve në vend, ndërsa raste aktive aktualisht janë 17.851.

Sipas ministrisë, aktualisht në spitalet në Tiranë po trajtohen 471 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Institucionet shëndetësore në Shqipëri kanë kryer gjithsej 186.243 testime për personat e dyshuar me koronavirus që nga fillimi i pandemisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

E rëndë në Itali! Shqiptari gjendet i vdekur pas shumë ditësh brenda kamionit

admin

Ruçi letër krerëve të Drejtësisë e Policisë: Zbatoni me rigorozitet dispozitat e Kodit Penal mbi dhunën në familje e ndaj grave

S.B.

Reshje dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

S.B.

“Kjo është rregullorja e Damian Bylykbashit”, Murrizi: Me këtë sistem zgjedhor, nuk pyetet për votën e qytetarëve

admin

Manastirliu: COVID 4, i pajisur me aparatura dhe infrastrukturën e nevojshme

S.B.

Rregulla të reja për shtetasit shqiptarë që duan të udhëtojnë në zonën Schengen

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...