Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëri, shifrat e larta imponuan ashpërsimin e masave

Shifrave me mijëra infektime në javë, Komiteti i Ekspertëve në Shqipëri i është përgjigjur me zgjatjen e orës policore. Nga ora 22:30 që është aktualisht, duke nisur nga kjo e enjte, orari i ndalim-qarkullimit do të jetë nga ora 20:00 deri  në orën 6 të mëngjesit.

Prej këtij orari, deri në orën 6 të mëngjesit do të qëndrojnë të mbyllura edhe baret dhe restorantet. 

Komiteti i Eksperteve ngriti alarmin për infektimin e moshave të reja, duke deklaruar se edhe ata po shfaqin shenja të rënda klinike.

Nisur nga rritja e infektimeve të moshave, ministrja Manastirliu tha se shkollat e mesme do t’i rikthehen mësimit online.

Ndërkaq, për universitetet është parashikuar zgjatja e sezonit të provimeve.

Postime të ngjashme

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

D V

Raporti i OSBE për zgjedhjet në Shqipëri, vjen reagimi i parë nga SHBA

D V

Rama takohet me Zaev, ja axhenda e Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal

D V

Pipero, thirrje për t’u vaksinuar: Varianti “Delta” është shumë i transmetueshëm!

D V

Nesër minishengenit do t’iu ndryshohet emri, Rama nuk e komenton kryeministrin Kurti për mospjesmarrje

D V

Shënohet viktima e parë nga COVID-19 në Shqipëri pas një muaji

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...