Agjencia Zhurnal.mk

Shqipëri, tre të vdekur dhe 79 raste të reja me COVID 19

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 79 raste pozitive, ndërsa tre pacientë kanë ndërruar jetë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve të reja është si vijon: 56 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, nga 3 raste Fier, Lushnje, nga 1 rast në Elbasan, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Divjakë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 69 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në Shqipëri në 2 952, që nga fillimi i epidemisë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...