Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëria arrin kuotën e 200 mijë vaksinimeve, Rama: Nuk do ndalemi! Me këmbëngulje do e fitojmë përballjen me armikun e padukshëm

Shqipëria arriti ditën e djeshme, në kuotën e 200 mijë vaksinimeve, që prej nisjes së kësaj fushate.

Në vazhdën e këtij treguesi, kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjete sociale një video, ku shfaqen të moshuar që kanë kryer vaksinën dhe shprehin falenderimin e tyre për këtë gjë. Po ashtu, ata i bëjnë thirrje të gjithëve për t’u vaksinuar. https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fedirama.al%2Fvideos%2F890019578447829%2F&width=500&show_text=false&height=282&appId

Mbi videon e publikuar, kryeministri shkruan se përpjekjet nuk do të ndalen, e me këmbëngulje të madhe, ai thekson se do të fitojmë betejën me armikun e padukshëm.

“Ia kemi dalë të kryejmë më shumë se 200,000 vaksinime dhe nuk do të ndalemi, me këmbëngulje të madhe, derisa ta fitojmë përballjen me armikun e padukshëm”, shkroi Rama.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...