Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëria e para në listë/ CNN: Pret turistë nga SHBA pa nevojën e një testi PCR dhe karantinë

Zhurnal Ads

Agjencia e lajmeve CNN, ka renditur të parën Shqipërinë, në listën e vendeve që mirëpresin turistë nga Shtetet e Bashkuara të Amerkës gjatë 2021-shit.

Siç shkruan CNN, Shqipëria mbetet e hapur për mikpritjen e turistëve amerikanë dhe s’ka nevojë për një test negativ të COVID-19 apo karantinë kur hyn në vend.

Por ajo që i pret turistët sapo mbërrijnë është një kontroll shëndetësor.

CNN shkruan se Shqipëria në funksion të masave për frenimin e përhapjes së Covid, ka në fuqi edhe për turistët mbatjen e detyrueshme të maskës dhe orën policore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Alarmante- 5 vetëvrasje nga pacientët me Covid në Shqipëri

S.B.

Shqipëria e Greqia pajtohen, çështja e detit në gjykatën ndërkombëtare

admin

“Azilkërkuesit e rikthyer në gjendje të keqe ekonomike”/ Ja çfarë thotë studimi: Duan të…

S.B.

“Shqiptarët do të kthehen 15 vite pas”, Tabaku: Rama mendon për oligarkët edhe kur ekonomia humbet 1 miliard euro

S.B.

Viti akademik për studentët në Shqipëri fillon më 2 nëntor

admin

Rekomandimi i MSH: Kufizoni kontaktet! Nëse keni shenja gripi mos shkoni në punë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...