Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shqipëria në 24 orët e fundit regjistron 67 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri kanë ndërruar jetë dy persona si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 67 raste të reja. Ndërsa, numri i të shëruarve është 891 pacientë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale numri total i të prekurve nga Coronavirusi atje ka arritur në 131,577 persona, ndërsa të shëruar janë 115,253 individë

Numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 2,408 viktima, kurse 13,916 raste janë aktive me COVID-19.

Postime të ngjashme

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

Publikohen rezultatet e para për garën brenda PD

Dafina Vidishiqi

Rama pas nënshkrimit të marrëveshjes për 5G: Shqipëria përherë krenare të jetë krah SHBA-së

Dafina Vidishiqi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike

Dafina Vidishiqi

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...