Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika: vendi ynë edhe ditën e shtunë vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin, sipas meteoAlb. Përjashtim bëjnë vetëm orët e mbrëmjes, të cilat do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.

 

Temperaturat e ajrit ulen me 2 gradë gjatë mëngjesit por rënie të lehtë sjellë mesdita duke u luhatur nga 17°C deri në 40°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa: Ishujt Britanikë, Skandinavia dhe Vendet e Europës Lindore mbeten në ndimimin e masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të diktojnë vranësira dhe rrebeshe shiu. Ndërsa kthjellime dominojnë gjithë pjesën tjetër të kontinentit Europian.

Related posts

Bushati: PD dobësohet nësë Berisha bën kritikën e Bashës dhe Basha rri si eunuk

D V

Kryeministri shpall të enjten qeverinë e re/ Kush ikën e kush vjen nga kupola e PD?

Redaksia

Ministria e Arsimit publikon datat e sezonit të vjeshtës, ja kur mund të rijapin provimet nxënësit mbetës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com