Agjencia Zhurnal.mk

Shqiponja e bartë me kthetra peshkaqenin, pushuesit në plazh shikojnë të habitur

Një video amatore e filmuar në një plazh në Karolinën e Jugut është bërë virale në internet.

Krejt kjo për shkak të një lloji të veçantë të shqiponjës, që me kthetra kishte arritur ta kap dhe mbajë në ajër një peshkaqen të cilin e kishte kapur dhe nxjerrë nga uji, transmeton Telegrafi.

E ky moment nuk i shpëtoi as pushuesve në plazh që shikonin me habi, që në shikim të parë dukej sikur një skenë e dokumentarëve për kafshë të National Geographic.

“A e di dikush për çfarë lloji të zogut bëhet fjalë që po e mban peshkaqenin”, kishte shkruar një komentuar përbri videos së publikuar që është shikuar nga më shumë se 16 milionë njerëz.

Videoja është filmuar në plazhin Myrtle ku shihet se si shqiponja e bartë me kthetra peshkaqenin.

E Ekspertët kanë vlerësuar se bëhet fjalë për një lloj të veçantë të shqiponjës, që për “specialitet” ka kapjen e peshqve të mëdhenj.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!