Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shqiprim Arifi fiton zgjedhje në Preshevë

Alternativa për ndryshim e Shqipërim Arifit ka arritur që t’i fitojë zgjedhjet e parakohshme lokale në Preshevë.

Morën 60.020 vota që nënkupton 14 mandate në Kuvendin Komunal, njofton Insajderi.

Kështu ka njoftuar kryesuesi i Komisionit Komunal Zgjedhor, Kenan Kamberi.

E dyta doli Ardita Sinani me Partinë për Veprim Demokratike e cila mori 41.037 vota apo nëntë mandate.

Rezultatet e zgjedhjeve:

ApN- 60.020, 14 mandate

PDSh- 41.073, 9 mandate

PVD- 33.068, 7 mandate

LR 25.045, 5 mandate

UDSh- 441, 1 mandat

Lista Serbe-1.222, 2 mandate.

Postime të ngjashme

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Bekim Laçi

Arrestohet babai i foshnjës që solli në jetë 14-vjeçarja në Gjakovë

Bekim Laçi

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Bekim Laçi

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Bekim Laçi

Albert Zogaj zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Bekim Laçi

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...