Agjencia Zhurnal.mk

Shqiptari Arlind Sulejmani në raundin e dytë mposht ukrainasin Kuts, në prani të Dodik

Në ndeshjen e organizuar më 28 dhjetor të vitit 2019 në Banja Llukë të Bosnjë dhe Hercegovinës krahas shumë bokserëve të cilët janë ndeshur ka qenë dhe tetovari që jeton në Vjenë të Austrisë, Arlind Sulejmani i cili nuk njeh humbje por vetëm fitore.

Ai kështu ka shënuar fitoren e 17 me rradhë në boksin profesional derisa këtë herë është ndeshur me bokserin ukrainas Valentyn Kuts të cilin e ka nokautuar në raundin e dytë duke mbajtur kështu ende titullin e kampionit botërorë në WBO junior edhe pse ndeshja ishte paraparë të ketë tetë raunde. Në këtë organizim boksi i ftuar ka qenë dhe ish presidenti i Republika Srpska njëherit anëtarë i presidencës boshnjakë nga pala serbe Milorad Dodik.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...