Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Futbollisti nga Kosova, Mehmet Ibrahimi, ka firmosur kontratën profesionale me klubin e njohur gjerman, Leipzig.

Përmes rrjeteve sociale, klubi i RB Leipzigu ka njoftuar publikun se ka firmosur kontratën profesionale deri në vitin 2022 me sulmuesin anësor.

18-vjeçari është pjesë e akademisë së Leipzigut që nga viti 2017. Fillimin e karrierës kosovari e nisi te FC Kolni.

Mehmeti gjatë këtij sezoni në ekipin e të rinjve në Leipzig ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...