Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shqiptohen 148 gjoba në Shkup, 91 për vozitje të shpejtë

Shkup, 29 mars – Zhurnal – Në kuadër të kontrolleve të përforcuara të ministrisë së Punëve të Brendshme, gjatë ditës së djeshme në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 148 gjoba, prej të cilëve 91 për vozitje të shpejtë , shtatë për drejtim të automjetit pa patent shofer, katër masa për mosdhënie të përparësisë të kalimit të këmbësorëve.

Siç kumtoi MPB, janë shqiptuar edhe tre sanksione për përdorim të celularit, tetë për kalim në sinjal të mbyllur (dritë të kuqe), katër për mospërdorim të rripit të sigurimit dhe 14 për automjete të parkuara në mënyrë të parregullt.

Kontrollet e përforcuara në trafik vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Nga MPB u bëjnë apel qytetarëve t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat për rritjen e sigurisë në trafik dhe kontribut të përbashkët për rrugë më të sigurta

Postime të ngjashme

Arafat Shabani: Nuk mund të detyrojmë mësimdhënësit të vaksinohen

Zekirija Haxhiu

Covid/ 5 të infektuar dhe 1 viktimë

Zekirija Haxhiu

Zaev: Nuk lejojmë në tryezë të vendoset identiteti dhe gjuha maqedonase

Zekirija Haxhiu

Himni i Maqedonisë V. më tepër monoetnik se sa multietnik, çfarë duhet ndryshuar?

Zekirija Haxhiu

Vullnet Ameti takohet me akademikun Marenglen Verli nga Shqipëria

Zekirija Haxhiu

Alternativa-ASH: Edhe një dështim tjetër në procesin integrues

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...