Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shqiptohen 365 sanksione për mosmbajtje të maskës

Shkup, 28 janar – Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 365 kundërvajtje për mosmbajtjen e mbrojtjes personale në fytyrë, informon Ministria e Punëve të Brendshme.

MPB u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për t’u ballafaquar me Kovid-19. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Gushti i martesave dhe i ndarjeve, ja si do t’ju shkojnë çështjet e zemrës gjatë këtij muaji

D V

Ende ka disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

Z H

Pa energji elektrike banorët e Studeniçanit dhe të Karposhit

Z H

MSH: Dje janë vaksinuar 12.939 qytetarë

Z H

Maqedonia me mungesë të zjarrfikësve, automjeteve, aeroplanëve e helikopterëve

Z H

Për të kaluar në Tabanoc pritet deri 40 minuta

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...