Shqiptohen 583 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat anti-Covid

Qytetarë të shumtë janë duke u gjobitur për shkak që nuk po respektojnë masat antiCOVID-19.

Vetëm gjatë së dielës, Policia e Kosovës ka shqiptuar 583 gjoba për qytetarët të cilët nuk i përfillën masat kundër Coronavirusit.

Masat antiCOVID-19 u vendosen pasi që në javën e fundit të gushtit numri i rasteve të vdekjeve por edhe rasteve pozitive shënuan rritje.

Related posts

Pse humbën raundin e parë zgjedhor Albin Kurti dhe Zoran Zaevi?

N E

Me video-mesazh për Kosovën, Biden: Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri i palëkundur i Kosovës

D V

Tensionimi i situatës në veri të Kosovës, reagon NATO

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More