Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shqiptohen 632 gjoba për mosrespektim të masave kundër COVID-19 në Kosovë

Policia e Kosovës brenda 24 orëve ka arrestuar 13 persona dhe 9 i ka dërguar në mbajtje.

Policia bën të ditur se në rrugët e Kosovës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet dhe 19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 me dëme materiale.

Kurse janë shqiptuar 1 mijë e 24 tiketa trafiku dhe 632 gjoba janë shqiptuar për mosrespektim të ligjit për COVID-19.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...