Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shqiptohen 639 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Qytetarët e Kosovës të cilët nuk po respektojnë masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë dënuar nga Policia e Kosovës, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shqiptuar 639 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19.

Ndërsa, në raportin paraprak, policia ka njoftuar se kishte shqiptuar 619 gjoba.

Kujtojmë se numri total i rasteve pozitive me SARS CoV2 që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive ka shkuar në 49 mijë e 169, ndërsa kanë vdekur 1 mijë e 262 persona.

Postime të ngjashme

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

Kosovë/ Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me Covid-19

S.B.

Nesër pritet përfundimi i procesit të rinumërimit të 552 vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove nga diaspora

S.B.

Zemaj shpreh ngushëllime te Familja Haxhidema për vdekjen e 20 vjeçares

S.B.

Hoti takon ministrin Likaj, diskutojnë për zhvillimet në arsim

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...