Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shqiptohen 662 gjoba për mosrespektim ta masave antiCOVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 662 gjoba shkak i mos respektimit të masave të vendosura për mbrojtje nga COVID-19.

Ndërsa, 781 gjoba tjera janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut.

Siç raporton Policia e Kosovës, në rrugët e Kosovës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet dhe 16 aksidente me të lënduar. Po ashtu janë shkaktuar edhe 22 aksidente më dëme materiale.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se 18 persona janë arrestuar, 10 janë dërguar në mbajtje dhe në ndalim policor. Po ashtu 3 të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...