Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shqiptohen dhjetë gjoba për shkelje të orës policore dhe 417 për mosmbajtje të maskës

Shkup, 5 prill – Zhurnal – Mbrëmë prej orës 22 deri në orën 5 të mëngjesit është konstatuar se dhjetë persona nuk e kanë respektuar ndalesën e lëvizjes. Gjatë 24 orëve të kaluara, në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për masën për mbajtje të maskës mbrojtëse në fytyrë, janë regjistruar 417 shkelje, njoftoi MPB.

Ministria e Punëve të Brendshme u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe të gjithë bashkë të kontribuojmë për parandalimin e përhapjes së Kovid-19.

Postime të ngjashme

Qytetarët e vaksinuar të Maqedonisë së Veriut do të mund të udhëtojnë në Gjermani

Dafina Vidishiqi

Mariçiq: Kroacia mbështet nisjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...