ShSKUK: 719 pacientë në trajtim nga COVID-19, 67 më pak se të mërkurën

67 pacientë më pak të hospitalizuar, krahasuar me të mërkurën janë duke u trajtuar në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

Bazuar në raportin e punës së 16 shtatorit, 2021, në kuadër të ShSKUK-së, në trajtim janë 719 pacientë të shtrirë për trajtim nga COVID-19. 603 pacientë janë më oksigjeno-terapi dhe 47 në trajtim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 87 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 51 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 43 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 74 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 27 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Spitali i Prizrenit, 87 pacientë

Spitali i Gjakovës, 58 pacientë

Spitali i Pejës, 128 pacientë

Spitali i Gjilanit, 58 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 11 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 35 pacientë

Spitali i Ferizajt, 52 pacientë. 

Related posts

Kurti: Miliardat e BE-së për Ballkanin Perëndimor duhet të ndërlidhen me vlerat e BE-së

D V

Kapiten Lirim Bllaca dhe Kadet Lisa Ramadani përfaqësojnë Kosovën në Simpoziumin Ndërkombëtar të Akademive Ushtarake

D V

Voton kryetari i KQZ-së, bën thirrje për proces të qetë zgjedhor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More