SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

Në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme për trajtim për coronavirus janë të shtrirë 82 pacientë.

 

Në raport bëhet e ditur se 34 janë të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 48 me oksigjeno-terapi dhe 2 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK, 62  pacientë të shtrirë, 19 prej tyre Covid-19 pozitivë

Klinika Infektive, 26 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 36 pacientë

Në spitalet e përgjithshme, 20 pacientë, 15 prej tyre COVID-19 pozitivë, 9 me oksigjeno-terapi

Spitali i Prizrenit, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Related posts

Me video-mesazh për Kosovën, Biden: Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri i palëkundur i Kosovës

D V

Ministria e Drejtësisë në pritje të vendimit të Gjykatës për procesin e konkursit për noterë

D V

Nga sot gjenerali Welsey Clark do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More