SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme 82 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19.

 

Sipas raportit të SHSKUK-së, nga 82 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme, 24 të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 54 me oksigjeno-terapi dhe 3 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK, 65 pacientë të shtrirë, 12 prej tyre Covid-19 pozitivë

Klinika Infektive, 23 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 42 pacientë

Në spitalet e përgjithshme, 17 pacientë, 12 prej tyre Covid-19 pozitivë, 9 me oksigjeno-terapi

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjilanit, 9  pacientë. 

Related posts

Masat anti COVID-19, Policia në rajonin e Mitrovicës për tri ditë shqiptoi mbi 350 tiketa

D V

Nga shirat e rrëmbyeshëm në Gjermani, vdes një shqiptare nga Kosova

D V

Zemaj: Kjo Qeveri është e padrejtë, përpos për familjarët e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com