Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

SHSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres Luljeta Statovci

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) i shpreh ngushëllime familjes dhe personelit shëndetësor për vdekjen e infermieres së Klinikës së Oftalmologjisë, Luljeta Statovci.

Statovci ndërroi jetë si pasojë e COVID-19, transmeton Klan Kosova.

“Luljeta njihej si punëtore e zellshme dhe profesionale, duke ndihmuar pacientët”.

“Së fundmi, ishte diagnostikuar me COVID-19, përkundër trajtimit për më shumë se 3 javë dhe përpjekjeve maksimale të stafit shëndetësorë, ajo nuk arrite të mbijetonte”, thuhet në postimin e SHSKUK-së në rrjetin social Facebook.

Postime të ngjashme

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

Rugova: Garda që e fundosi LDK-në po synon një kryetar formal dhe të kontrollueshëm

T E

8880 raste aktive me COVID në Kosovë

S.B.

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...