Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shtatë kamionë për të pastruar rrugën, kështu largohet bora nga një autostradë në SHBA

Gjitha është në punë ekipore.

Pjesa më e madhe e Amerikës u la e paralizuar këtë javë nga reshjet e borës dhe të ftohtit.

Ishte veçanërisht e vështirë në Teksas, ku shërbimi emergjent luftonte për të mbajtur rrugët kryesore të kalueshme, transmeton Telegrafi.

Një video nga Kentucky tregon qartë se si po pastrohet autostrada atje.

Një total prej shtatë kamionëve ishin të nevojshëm në mënyrë që të punojnë së bashku për të pastruar autostradën në një drejtim në gjerësi të plotë, e cila përfshin tre korsi dhe pjesë buzë rrugës.

Ajo është I-75 Road, një korridor i rëndësishëm që lidh Miçiganin dhe Florida.

Me anë të punës së bashku, parmendat larguan borën nga rruga, duke e zhvendosur atë nga e majta në të djathtë dhe duke siguruar kështu një trafik rrugor dukshëm më të sigurt.

Postime të ngjashme

Toyota Yaris, vetura e vitit 2021 në Evropë

S.B.

Volvo e përkushtuar vetëm në veturat elektrike

S.B.

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

S.B.

Tesla Model S dallohet në rrugë me një timon të ri

S.B.

Land Rover V8 Defender, nga vera në shitje për 100 mijë dollarë

S.B.

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...