Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shtatë lojtarë të Genoas akoma me Covid-19

Zhurnal Ads

Trajneri i Genoas, Rolando Maran, është duke u përgatitur të përballet me Hellas Veronan sonte (e hënë), ndërsa shtatë lojtarë nuk i ka në dispozicion për shkak të infeksionit me coronavirus.

Në ekipin e Grifoni akoma nuk janë kthyer shtatë lojtarë, ndërsa Tuttosport raportonin se ndryshimi më i madh mund të jetë në pozitën e Mattia Perin.

Alberto Paleari, i cili u transferua para mbylljes së afatit kalimtar veror, mund ta zë vendin portierit të huazuar nga Juventusi, edhe pse ai e ka kaluar sëmundjen.

Davide Zappacosta, Lukas Lerager, Francesco Cassata, Mattia Destro, Petar Brlek, Domenico Criscito e Darian Males – janë emrat e lojtarëve të infektuar me COVID-19.

Genoa është ndër klubet më të goditura nga COVID-19, pasi 17 futbollistë ishin infektuar me coronavirus. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ajax – Liverpool dhe Manchester City – Porto: Formacionet mundshme të katët skuadrave

admin

Juventusi kërkon Pogban si huazim me të drejtë të blerjes

Z H

Zyrtare: Lopetegui rinovon me Sevillan

Z H

Atletico favorit për Calhanoglun

E.E.

Ndeshja Angli – Islandë pritet të luhet në Shqipëri

E.E.

Ish-drejtori sportiv i Romës, Petrachi: Juventusi i dashuruar në Zaniolon

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...