Agjencia Zhurnal.mk

Shtatë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Bullgari

Një grua 51-vjeçare vdiq në spital në Blagoevgrad këtë mëngjes si rezultat i Covid-19, tha Ministria Bullgare e Shëndetësisë.

Gruaja kishte astmë. Nëna e saj 71-vjeçare, e cila ishte gjithashtu e infektuar me koronavirusi, vdiq mbrëmë në spital.

Në Bullgari deri më tani, 338 njerëz kanë qenë pozitivë me koronavirus, shtatë prej të cilëve vdiqën dhe 11 janë shëruar.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...