Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shtatë persona të lënduar në një aksident në Opajë

Shtatë persona janë lënduar, nga të cilët një grua më rëndë në aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në rrugën rajonale Kumanovë-Likovë.

Siç informon MPB, në datën 04.04.2021 në orën 21.30 në SPB-Kumanovë është denoncuar se në rrugën rajonale Kumanovë-Likovë, në fshatin Opajë, ka ndodhur aksident trafiku ndërmjet automjetit motorik të udhëtimit “Seat Ibica”, me targa të Kumanovës, i drejtuar nga M.M.(51) nga f.Likovë dhe automjeti i udhëtimit “BMW 730”, me targa nacionale të Zvicrës, i drejtuar nga A.S.(26) nga f.Opajë. Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë bashkudhëtarja në automjetin “Seat Ibica”, R.M.(43) nga f.Likovë, ndërsa lëndime trupore kanë marrë edhe katër bashkudhëtarë nga të dy automjetet, lëndime të cilat u konstatuan në Qendrën emergjente-Kumanovë. Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB Kumanovë.

Postime të ngjashme

Padi për dy të rinjë nga Haraçina, vodhën veturë dhe me të grabitën dhe bastore

Zekirija Haxhiu

Përleshje mes dy të punësuarve në pikëpagesën rrugore në Petrovec

Zekirija Haxhiu

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Arrestohen dy persona në Fushë Kosovë, dyshohen për veprën penale “trafikim me njerëz”

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një 26 vjeçar te i cili janë gjetur 44 pako me marihuanë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...