Shtatë viktima nga COVID-19 në Shqipëri, rritet numri i infektimeve

Shtatë persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë tha se janë kryer 5175 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 872 qytetarë, në këto bashki:

272 raste në Tiranë, nga 70 raste në Shkodër, Fier, 60 në Vlorë, 43 në Durrës, 34 në Sarandë, 33 në Elbasan, 17 në Pogradec, nga 15 raste në Kukës, Lushnje, 14 në Lezhë, nga 13 raste në Vau i Dejës, Vorë, Mallakastër, nga 12 raste në Kurbin, Korçë, 11 në Kuçovë, nga 10 raste në Malësi e Madhe, Berat, nga 9 raste në Dimal, Gjirokastër, Kavajë, Krujë, 8 në Gramsh, 7 në Dibër, nga 6 raste në Pukë, Tepelenë, Devoll, nga 5 raste në Shijak, Has, nga 4 raste në Kamëz, Divjakë, Himarë, Delvinë, Libohovë, Këlcyrë, Cerrik, Peqin, nga 3 raste në Skrapar, Përmet, Bulqizë, nga 2 raste në Tropojë, Mirditë, Mat, Kolonjë, Poliçan, nga 1 rast në Librazhd, Memaliaj, Dropull, Klos, Rrogozhinë.

Në të gjithë vendin janë 12.745 pacientë aktivë me COVID-19.

Related posts

Shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve, përfaqësuesi i PS Eridian Salianji provokon me citimin e Bashës: As ne s’do e thoshim më mirë se ai

D V

Nisen dy avionë të tjerë me afganë drejt Shqipërisë. Ja kur mbërrijnë dhe ku do strehohen

D V

Kancelarja Merkel sot në Tiranë, pritet të takojë edhe Kurtin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More