Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shteg i ri për çiklistë pionierë në Vodno

Shkup, 3 tetor – Në Vodno të mesme, sot në orën 12:00 zyrtarisht do të hapet shtegu i ri për çiklistë pionierë, që është pjesë e projektit “Parku për çiklistë Vodno”.

“Paraprakisht, të gjithë çiklistët janë të ftuar të marrin pjesë në garën në organizim të ‘I pari drejt majes’. Gara fillon në orën 10:00 nga stacioni policor Vodno dhe secili garues do të fillojë në 20 sekonda, ndërsa pjesëmarrja është falas”, informuan nga Qyteti i Shkupit.

Shtegu i ri për çiklistë është me gjerësi të ndryshueshme (më së shumti deri 3 metra), me gjatë si të përgjithshme prej 3.432 metrave dhe shtrihet nga stacioni policor deri në Vodno të mesme. Që të rritet siguria e të gjithë vizitorëve në Vodno, ai është shteg i posaçëm dedikuar kryesisht për çiklistë, përkatësisht tërësisht e ndarë nga rrugicat në Vodno që janë të dedikuara për këmbësorë dhe alpinistë.

Projekti për rregullimin e këtij shtegu malor çiklist në VOdno u realizua në bashkëpunim dhe bashkëfinancim me Këshillin për bashkëpunim rajonal (Regional Cooperation Council).

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...