Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shtetas të Maqedonisë vaksinohen kundër Covid-19 në Beograd

Shkup, 27 mars – Panairi i Beogradi gjatë ditës së sotme është mbushur me persona që po presin të imunizohen kundër Covid-19, mëson Alsat. Raportohet se pjesa më e madhe e personave janë nga Maqedonia e Veriut dhe Bosnja e Hercegovina.

BBC në gjuhën serbe njofton se përveç vendeve nga Ballkani Perëndimor, janë regjistruar edhe shtetas të vendeve të BE-së, si Gjermania, Holanda dhe Sllovenia. Ndërkaq, Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë mëngjesin e sotëm njoftoi se në vendkalimin kufitar “Tabanoc” po pritet deri në 40 minuta për të kaluar kufirin për të numrit të lartë të qytetarëve tanë që sot po udhëtojnë drejt Serbisë për t`u vaksinuar kundër Covid-19.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...