Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shtetasit e RMV do të mund të hyjnë në Serbi pa test PCR nga 10 nëntori

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Përkundër faktit se Qeveria në Serbi njoftoi se do të jetë e mundur të hyni prej sot pa test negativ PCR, kjo nuk do të jetë e mundur. Qeveria shpjegon se masa do të hyjë në fuqi këto ditë pas përfundimit të të gjitha procedurave administrative.

Vendimi u mor nga kryeministri Zoran Zaev së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç, por megjithëse qeveria maqedonase njoftoi pas takimit se masa do të hynte në fuqi sot, Vuçiç tha të shtunën se shtetasit e RMV do të mund të hyjnë në Serbi pa test PCR negativ nga 10 nëntori.

Postime të ngjashme

Ushqim falas për 200 familje me rrezik social në Shuto Orizare

Z H

Ali Ahmeti priti në takim kryeministrin Hoti

admin

Kërçova dhe Manastiri sonte kanë ajrin më të ndotur

T E

Shtrenjtohet benzina, dizeli ngelet i njejtë

Z H

Rrëfen përjetimin e tmerrshëm të 9 majit, Demë Shehu: Si më shpëtoi jetën polici shqiptarë

T E

VMRO-DPMNE pyet: Nëse nuk ka Aneks të marrëveshjes, pse LSDM nuk e demantoi Karakaçanovin?

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...