Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shteti australian i Viktorias zyrtarisht nuk ka asnjë të infektuar nga koronavirusi

Personi i fundit i regjistruar pozitiv në këtë shtet ishte një i moshuar 90-vjeçar, i cili doli nga spitali ditën e djeshme.

Ai dhe bashkëshortja e tij qëndruan për më shumë se 1 muaj të infektuar në spital por në fund ia dolën që ta fitonin betejën.

Në Australi kjo është hera e parë që nga muaji shkurt që në këtë shtet nuk ka asnjë të infektuar.

Sipas mediave të huaja, ndalimi i infektimeve në këtë rajon u bë i mundur për shkak të masave të rrepta që u morën në muajtë e verës.

Ndërkohë që nga kjo javë maska nuk është më e detyruar të mbahet në ambientet e mbyllura.

Që nga fillimi i pandemisë në të gjithë Australinë janë regjistruar 27,847 persona me Covid-19, ndërsa 907 të tjerë kanë humbur jetën/Shqiptarja.

Postime të ngjashme

Spanja do të falë politikanët e dënuar katalanas

Dafina Vidishiqi

India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

Dafina Vidishiqi

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Dafina Vidishiqi

Vuçiq pritet të flasë para deputetëve për dialogun me Kosovën – por çfarë kishte thënë në vitin 2019?

Dafina Vidishiqi

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Rusia ndalon një OJQ arsimore amerikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...