Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shteti do të rimbursojë taksën e paguar, nga 10 deri në 12 Tetor fundjava pa TVSH

Shkup, 27 shtator – Fundjava e zgjatur e datave 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë një fundjavë pa TVSH për të gjithë qytetarët, masë që e kemi paralajmëruar kohë më parë dhe me këtë paketë do të realizohet, kështu që qytetarët do të mund ta realizojnë konsumin e tyre përmes tri ditëve jo pune, në çmimet, tha Kryeministri Zaev në një intervistë për Lokal.

Gjatë kësaj periudhe, qytetarët do të jenë në gjendje të blejnë në të gjithë sektorët dhe çmimi që ata do të paguajnë do të rimbursohet TVSH shtesë. Pritet që e gjithë kjo të kalojë përmes aplikacionit “MojDDV”, kështu që qytetarët do të duhet të skanojnë faturën nga ajo fundjavë dhe do të marrin një rimbursim 100% të TVSH-së që do të paguajnë.

Rimbursimi i taksës 100 për qind do të jetë i vlefshëm vetëm për ato dy ditë, kështu që shumë produkte mund të blihen me 18 ose 5 për qind çmim më të ulët në varësi të shkallës së taksës për një kategori të caktuar të artikujve.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...