Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Shteti i paaftë ligjërisht të detyroj spitalet private të ulin çmimet e shërbimeve

Shkup, 7 prill – Zhurnal – Shteti nuk posedon një mekanizëm të ligjshëm të urdhëroj spitalet private të ulin koston e shërbimeve të tyre, deklaroi të mërkurën ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, I pyetur nga gazetarët, transmeton Zhurnal.

Numri një i Shëndetësisë, tha se  me drejtorët e tre klinikave private tashmë është biseduar mbi këtë çështje , por sqaroi se vetëm nga njëri mori përgjigje se do të përpiqen të ulin çmimin me një përqindje të caktuar.

“Ndonëse apelova të bëjnë këtë nga shkaku se ndodhemi në situatë krize dhe të pandemisë,  doktor Zhan Mitrevi shprehu gatishmëri dhe tha se sot do të konfirmojë nëse do t’i ulë çmimet me një përqindje të caktuar, ndërsa ai nga Sistina më tha qartë se nuk mund ta bëjnë, në mungesë të një logjike ekonomike”.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...