Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shtimi i rasteve me Covid/ Pacientët do të transportohen me tren për në spital. Shteti fqinj me Shqipërinë që po diskuton këtë mundësi

Shtimi i rasteve me Covid në Selanik ka detyruar autoritetet që të marrë pasa për të transportuar pacientët me tren drejt spitaleve të Athinës.

Sipas mediave, vagonët janë përshtatur posaçërisht dhe kanë një kapacitet prej 80 personash. Treni është vendosur në një pikë të stacionit në Selanik ku është më e lehtë dhe më e sigurt transporti i pacientëve.

Vagonët janë të pajisur edhe me stafet mjekësore që do të shoqërojnë pacientët.

Kjo mënyrë transporti e pacientëve me Covid është kundërshtuar nga profesionistë të shëndetësisë.

Sidoqoftë, Hekurudha është e gatshme të ndihmojë në menaxhimin e situatës shumë të vështirë me të cilën po përballet Greqia në tërësi, por vendimet për transportimin e pacientëve me tren do të merren nga Autoritetet Kompetente Shëndetësore.

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...