Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shtohen zërat kundër, Senatori tjetër republikan kërkon dorëheqjen e Trump

Pas senatorit Lisa Murkovski nga Alaska, sot një tjetër senator republikan, Pat Tumi, i bëri thirrje Presidentit Donald Trump të jepte dorëheqjen dhe pas inkursionit të dhunshëm të përkrahësve të Trump në Kongres, kur pesë vetë u vranë.

Tumi, një senator nga Pensilvania, i bëri thirrje Trump të japë dorëheqjen sepse, siç thotë ai, kjo do të ishte mirë për vendin.

Ai i tha CNN se dorëheqja e tij ishte “mënyra më e mirë përpara”, por se ai nuk ishte optimist se Trump do të largohej përpara se mandati i tij të skadojë më 20 janar.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...