Shtrëngohen masat? Sot mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve

Pas rritjes së rasteve me COVID në vendin tonë, Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet këtë të hënë për të bërë një rishikim të masave kufizuese në fuqi. Aktualisht ora policore në vend vijon të jetë nga ora 00:00 deri në 06:00 të mëngjesit, ndërsa muzika lejohet deri në 23:00.

 

Hapja e shkollave është shtyrë për në datën 27 shtator, ndërsa ky muaj është edhe muaj i hapur vaksinimi. Aktualisht në vendin tonë janë 9230 raste active me COVID. Në 24 orët e fundit u shënuan 768 raste të reja dhe 2 viktima.

Related posts

Afganët largohen nga “Qyteti Studenti”, 200 refugjatët zhvendosen në Shëngjin

D V

Rama nuk i ndahet Kurtit: Nuk mund t’i jepni mësim Shqipërisë

D V

Kryeministri Edi Rama viziton 121 refugjatët afganë në Durrës, shpërndan lodra për fëmijët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More