Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen çmimet e benzinës dhe naftës

Shkup, 19 prill – Zhurnal.mk – Për gjysmë denari shtrenjtohen benzina Eurosuper BS-95, dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri, ndëras benzina Eurosuper BS-98 nuk lëvizë.

Ky është vendimi i sotëm i Komisionit Rregullator për Energjetikë, informon Zhurnal.

Sipas vendimit të fundit, EUROSUPEr BS-95 do të jetë 67,5 denarë për litër, i dizelit do të jetë 58,5 denarë për litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë do të jetë 58 denarë.

Shtrenjtohet edhe çmimi i mazutit për 0,726 denarë, ndërsa çmimi i ri do të jetë 34,992 den për kilogram.

Çmimet e reja hynë në fuqi nga mesnata.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

Lazim Destani bën gjestin e madh në kohë pandemie

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...