Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen çmimet e derivateve

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nëntor – Zhurnal.mk – Benzina nga sonte në mesnatë shtrenjtohet për një denarë, ndërsa dizeli shtrenjtohet për një denar e gjysmë, informon Zhurnal.

Çmimi i ri me pakicë e benzinës EUROSUPER BS 95 nga sonte në mesnatë do të jetë 60,5 denarë, ndërsa EUROSUPER BS 98 – 62,5 denarë për litër.

Çmimet e dizelit EURODIZEL dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri, rriten për një denar e gjysmë dhe kështu, çmimi i naftës do të jetë 53 denarë.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vjet u regjistrua deficit tregtar mbi 1.5 miliard euro

T E

Ditët në vazhdim Mickoski takohet me Orban dhe Jansha

T E

Armiqësi familjare në Austri, prangosen dy persona nga Maqedonia

admin

Në Maqedoninë e Veriut funksionojnë dhjetëra “institucione fantome”

R ZH

Tifozët maqedon ofendojnë përsëri por këtë herë e pësojnë (Video)

T E

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...