Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen çmimet e derivateve

Shkup, 13 tetor – Zhurnal.mk – Me vendimin e fundit të KRE, çmimet e derivateve do të shtrenjtohen për gjysmë denari, informon Zhurnal.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS 95 dhe 98, EURODIZELIT dhe vajit ekstra të lehtë, do të shtrenjtohen për gjysmë denari dhe kështu çmimet e reja janë:

EUROSUPER BS – 95 : 59,5 denarë
EUROSUPER BS – 98 : 61,5 denarë
DIZEL – 50,5 denarë
Vaji ekstra i lehtë: 50,5 denarë

Postime të ngjashme

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

Kërkohet paraburgim për dy pjesëmarës në protestën për rastin Monstra

T E

721 raste të reja, 171 të shëruar dhe 7 të vdekur, bilanci nga Covid 19

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

Fadil Zendeli kandidat për kryetar komune në Gostivar?

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...