Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Shkup, 8 shkurt – Zhurnal.mk – Çmimet e benzinës nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për një denarë e gjysmë, ndërsa dizeli do të shtrenjtohet për një denarë.

Kështu vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë, informon Zhurnal.

Çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe EUROSUPER BS 98 do të shtrenjtohen për një denarë e gjysmë, me çka do të kushtojnë 62,5 dhe 64,5 denarë.

Çmimi i EURODIZEL dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri shtrenjtohet për një denarë, me çka dizeli do të kushtojë 53 denarë për litër ndërsa vaji ekstra i lehtë 42 denarë për litër.

Me vendimin e KRE-së, rritet edhe çmimi i mazutit dhe i njejti do të shënojë 32,8 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

Konfirmohen ndryshimet në Kodin Penal, vendoset një vepër e re penale

Z H

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...