Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Shkup, 16 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Rregullator për Energjetikë, kanë vendosur që të rritin çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës, informon Zhurnal.

Nga sonte në mesnatë, çmimi i benzinës EURO SUPER BS 98 do të rritet për 1 denarë, ndërsa benzina EURO SUPER BS 95 rritet për 1 denar e gjysmë.

Për 1 denar e gjysmë gjithashtu do të shtrenjtohet dhe dizeli si dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS 95 do të jetë 60 denarë për litër, BS 98 – 61,5 denar për litër.

Dizeli do të kushtojë 51 denarë për litër. Njëlloj 51 denarë do të kushtojë dhe vaji esktra i lehtë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

Maqedonia e Veriut më e korruptuar në Ballkan dhe jo vetëm

T E

Gostivari mobilizohet për të ndihmuar Noarin 3 vjeçar

T E

Talat Xhaferi uron 7 Marsin

R Zh

Digjen katër objekte në Tetovë, lëndohet zjarrfikësi

R Zh

Nikollovski apel VMRO-DPMNE-së: Ejani bashkë të luftojmë kundër korrupsionit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...