Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohet dizeli, lirohet benzina

Shkup, 23 nëntor – Zhurnal.mk – Çmimi i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohet për gjysmë denari, ndërsa benzina BS – 95 do të lirohet për gjysmë denari, informon Zhurnal.

Çmimi me pakicë e benzinës BS – 95 lirohet për gjysmë denari dhe nga sonte në mesnatë do të kushtojë 59,5 denarë. Çmimi i BS – 98 nuk ndryshon dhe do të vazhdojë të kushtojë 61,5 denarë për litër.

Çmimi i dizelit EURODIZEL dhe vajit ekstra të lehtë shtrenjtohet për gjysmë denari, dhe do të kushtojnë 51,5 denarë secila.///Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Masa lehtësuese nga 27 prilli në Maqedoni

N E

Faton Ameti: Bashkëpunimi me MSHA në funksion të rregullimit të profileve deficitare

R Zh

Filipçe takohet me kreun e BFI-së, ja çka u morën vesh

R Zh

Ilire Dauti: Kuvendi bllokohet sepse shumica nuk ka numra, jo nga opozita

R Zh

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...