Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Shtrenjtohet dizeli

Shkup, 4 maj – Zhurnal.mk – Komisioni rregullator për energjetikë sot solli vendim për shtrenjtim të çmimit të dizelit, informon Zhurnal.

Çmimet e benzinës BS 95 dhe BS 98 nuk ndryshojnë. Çmimet ngelin ato aktuale: BS-95 = 67 denarë , BS 98 = 69 denarë.

Sa i përket dizelit, çmimi i saj rritet për gjysmë denari, dhe nga sonte në mesnatë një litër dizel do të kushtojë 59 denarë për litër. Edhe çmimi i vajit esktra të lehtë është 58,5 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Kuvendi e miratoi Ligjin për hua nga Banka Botërore për financimin e projektit për modernizim të bujqësisë

Z H

Banka Popullore për këtë vit parashikon rritje të BPV-së prej 3,9 për qind dhe inflacionit prej 2,2 për qind

Z H

Vitin e kaluar me taksi janë transportuar gjithsej 11,083,000 udhëtarë

Z H

Përsëri shtrenjtohen çmimet e derivateve

Z H

Nga 1,66 milionë parapagues në telefoninë mobile, 1,3 milionë përdorin internet mobil

Z H

Fillon Forumi i Ekonomisë Delfi në Athinë, do të marrin pjesë Zaevi, Dimitrovi dhe Nuredini

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...