Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shtresë dëbore prej 31 centimetrash në Kodrën e Diellit

Lartësia e shtresës së dëborës sot në mëngjes në orën shtatë arrin 31 centimetra në Kodrën e Diellit, 10 në Manastir, dy në Hanet e Mavrovës dhe një centimetër në Lazaropole.

Nga Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike informojnë se moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe më ngrohtë. Në pjesët veriperëndimore moti do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, vetëm në malet më të larta borë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 2 deri në 4, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 13 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi lindor dhe juglindor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në zero, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 9 gradë.

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...