Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shtyhet për gjashtë muaj “LA Auto Show” shkaku i pandemisë

Pandemia ka bërë që të shtyhet edhe një ngjarje e rëndësishme në industrinë e automobilave.

Panairi “LA Auto Show” është shtyrë për gjashtë muaj, transmeton KOHA.

I planifikuar të mbahej më 20-29 nëntor të këtij viti, ai është shtyrë për 21-31 maj të vitit 2021, kanë njoftuar organizatorët, shkruan LA Daily News.

“Jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme nga LA Convention Center, qytetit të Los Angelesit dhe të gjithë partnerëve tanë të automobilave”, ka thënë Lisa Kaz, drejtoreshë ekzekutive e LA Auto Show. “Fundjava e ‘Ditës Memoriale’ është fantastike për aktivitete në natyrë dhe debutim të produkteve. Moti i LA krijon mundësi të reja entuziaste për panairin pranveror”.

Postime të ngjashme

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

S.B.

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

S.B.

A do të jetë ky Mercedes i radhës nga gjiganti gjerman?

S.B.

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

S.B.

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...