Sport

Shtyhet vendimi për ndeshjen Juventus-Napoli

Zhurnal Ads

Vendimi lidhur me ndeshjen e Serie A ndërmjet Juventusit dhe Napolit është shtyrë, pasi gjyqtari Gerardo Mastrandera ka nevojë për kohë, në mënyrë që ta analizojë gjithë situatën.

Një e diel kaotike ishte fundjavën që lamë pas për dy klubet italiane që u shoqërua me deklarata të ndryshme, nga autoritetet shëndetësore dhe Lega Serie A.

Gjithçka kulmoi me shfaqjen e Bianconerëve në fushën e Allianz Stadium, ndërkohë që lojtarët e Partenopei nuk u paraqitën.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, deklaroi se Napoli është dashur ta ndiqte protokollin, prandaj skuadre e tij e meriton fitoren prej 3-0.

Në ndërkohë, La Repubblica bën të ditur se Komisioni Disiplinor dhe gjyqtari i caktuar nuk do ta marrin vendim nesër (e martë), sepse kanë nevojë për kohë që ta analizojnë situatën.

Sipas gazetës, gjyqtari mund të kërkojë hetime shtesë dhe t’i dërgojë dokumentet te Prokurori i Federatës Italiane të Futbollit. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Falë paraqitjeve të mira me FC Shkupi, Dembo Darboe ftohet nga Gambia për herë të parë

Z H

Challandes sërish pozitiv në testin për coronavirus, por vazhdon të jetë pa simptoma

XH,I

Reagimi i ashpër i Amir Rrahmanit pas komenteve nga tifozët kosovarë: Mësohuni ta duani vendin tuaj, pastaj komentoni

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...